Sokan félünk a súlyzós edzésektől, sokan csináljuk százasával a haspréseket... sajnos a félretájékozottságnak köszönhetően nem megfelelően végezzük az edzéseket, s a várva várt eredmények hiányában hamar feladjuk azokat.
Az alábbiakat érdemes szem előtt tartani:
1. Helyi fogyás nincs. Az, hogy milyen mértékben és honnan fogyunk, az leginkább a genetikától, a kortól függ. Ahhoz, hogy egy testrész feszesebb legyen, ahhoz az egész testben csökkenteni kell a testzsír százalékot. Komplex és nem egyoldalú gyakorlatok szükségesek.
2. A súlyzós edzésektől nem lesz férfias izomzatunk, sőt. Minél több sovány izomtömeggel rendelkezünk, annál több kalóriát tudunk elégetni. A kardio edzésekkel elpusztítjuk a zsírt, az erősítő edzésekkel meg növeljük a sovány izmot, melynek hatására akkor is égnek a kalóriák, amikor már az izmok nyugalmi állapotban vannak.
3. Alacsony intenzitás és magas ismétlésszám a szép izomzatért. Ha könnyű súlyokat emelgetünk sokszor, az inkább kardió edzésnek minősül. A korábban említett sovány izmok építéséhez 60%-kal nagyobb súlyt kell emelnünk, mint amire előzőleg képesek voltunk.
4. Egy jól beváltnak hitt gyakorlatsor nem elegendő, hiszen a szervezet nagyon hamar hozzászokik az állandóan ismétlődő feladatokhoz. A sikerességhez folyamatosan váltogatni kell a mozgásformákat, növelni az ismétlésszámokat, súlyokat, stb.
5. A kevés, rövid ideig tartó sport is sport. Nem igaz, hogy nem ér semmit; a rövid ideig tartó vagy ritkán űzött sport is sokkal jobb, mint annak teljes mellőzése. Már heti 2x fél órával sokat tehetünk az egészségünkért.
Sportoljunk sokat, mert az egészséges élethez és a formás alakhoz elengedhetetlen! Nem számít, hogy munka előtt, után, hétvégén, baráttal, barátnővel, családdal, kutyával, teremben, szabadtéren, ritkán, gyakrabban, röviden, hosszan.